Mener Norge bryter loven
09.11.2023 – www.nrk.no
Regjeringen vil åpne for utvinning av havbunnsmineraler. WWF mener Norge bryter loven ved å åpne for leting og utvinning på dyphavet.
 
Et advokatfirma har utarbeidet en rapport om de juridiske konsekvensene. Denne peker blant annet på mangler ved konsekvensutredningen.
 
– Det er en skam at regjeringen vil trosse norsk og internasjonal lov og gjennomføre en ulovlig åpning, sier generalsekretær i WWF Verdens naturfond, Karoline Andaur til NRK.
 

Mineraler
 
Området regjeringen foreslår å åpne er 1,5 ganger større enn fastlands-Norge. Kart: Oljefirektoratet/NPD
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Rabatt på gass for klubbene

    Norges Dykkeforbunds avtale med Nippon Gases gir medlemsklubbene og dykkeskoler med avtale rabatt på pustegasser og leie av flasker.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dyreliv i havet: Lær mer om nakensnegler

    Den 7. utgaven av boka «Dyreliv i havet» er en skattkiste for dykkere med interesse for marinbiologi. Den finnes både i trykt utgave og som eBok, og det er bare én ting å gjøre: Løp og kjøp!
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS