Ny tørrdrakt: Aquatrek EVO
BARE har lansert en ny tørrdrakt laget av et unikt materiale som gjør den svært lett og reisevennlig. Nykommeren har også en pris som burde gjøre den interessant for mange.
Ny tørrdrakt: Aquatrek EVO
Foto: BARE Sports
PRODUKTNYTT

Ny tørrdrakt: Aquatrek EVO
BARE har lansert en ny tørrdrakt laget av et unikt materiale som gjør den svært lett og reisevennlig. Nykommeren har også en pris som burde gjøre den interessant for mange.
  1. mars 2023
BARE Aquatrek EVO er laget av et Cordura Nylon Oxford 4-lags pustende materiale, som er lettere enn tradisjonelle trilaminat-drakter.

Snittet er det samme som BAREs populære X-Mission tørrdrakt, altså cavecut, og drakten finnes i både dame- og herremodell.

BARE Aquatrek EVO

Foto: BARE Sports


BARE Aquatrek EVO egner seg for alle typer dykking, og det lette materialet gjør den reisevennlig. I tillegg er prisen attraktiv.

– Dette er en god økonomidrakt, som er lett og allsidig. Det pustende materialet gjør den svært behagelig å ha på, sier Petterson.

Produktegenskaper:


  • Lett, pustende materiale med god bevegelighet
  • Lavprofil plast glidelås foran
  • 2 mm neopren warm-neck
  • 2-nåls fellesøm som gir god slitestyrke
  • Slitesterke BARE M-PADz knebeskyttere
  • Teleskopisk overkropp for god passform
  • Justerbar skrittstropp
  • BARE Tech Boots med borrelåsjustering


Sammen med drakten får man også en BARE draktbag, bukseseler med 4-punkts feste, en draktslange og et BARE reparasjonssett.

– Som standard leveres drakten med latex bottleneck mansjetter på armene og latex halstetning, men vi kan levere den med neopren eller silikonmansjetter, og med ringsystem for tørrhansker, sier Petterson.

LES OGSÅ
Frivannsliv varsler deg om ventilservice


BARE Aquatrek EVO forventes på lager i mai, men kan bestilles allerede nå. Drakten kommer i str. XSS–XLS for dame og S-4XL for herre.

Frivannsliv er norsk distributør for BARE. Produktene finnes på deres nettsider, i tillegg til forhandlerne rundt om i landet.




Opprinnelig publisert 19.02.2023



ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.


Annonsørinnhold:

  • Ta grunnkurs i dykking på Smøla

    Bare Dykk arrangerer CMAS * grunnkurs hos Nekton Diving på Smøla. Benytt sjansen til å ta dykkekurs i unike omgivelser og få en flott start på dykkekarrieren.

ANNONSE:

ANNONSE:
ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Rescue Diver i sommer

    PADI Rescue Diver gjør deg til en sikrere og bedre meddykker, og du lærer å håndtere og ikke minst forebygge ulykker. Nå kan du ta det viktige kurset hos Oslofjorden Dykkesenter.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS