Mann døde i dykkerulykke
En mann i 40-årene mistet livet i en dykkerulykke ved Saltrød nord for Arendal tirsdag ettermiddag. Dette bekrefter politiet på Twitter.
Mann døde i dykkerulykke
Illustrasjonsfoto: Carsten R D (CC BY-SA 4.0)
DYKKERULYKKE

Mann døde i dykkerulykke
En mann i 40-årene mistet livet i en dykkerulykke ved Saltrød nord for Arendal tirsdag ettermiddag. Dette bekrefter politiet på Twitter.
  18. januar 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Avdøde er fra Arendal og er i 40-årene. Pårørende er varslet og ivaretas, opplyste politiet i Agder like før klokken 19 i går.


Alle nødetatene rykket ut da de fikk melding om ulykken i 14-tiden tirsdag ettermiddag. Dykkere fra brannvesenet fant den forulykkede under vann.

Han ble hentet opp og fikk livreddende førstehjelp før han ble kjørt til Sørlandet sykehus i Arendal. Dessverre stod ikke livet til å redde.

Dykkerulykke i Arendal


Etter det Dykking erfarer var den forulykkede alene i vannet, mens det var en annen person på land. Det var denne som varslet nødetatene.

Årsaken til ulykken er ikke kjent. Politiet opplyser på Twitter at de vil etterforske videre for å finne årsaken til hendelsen.

Våre tanker går til de pårørende.

Opprinnelig publisert 17.01.2023



ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Dykk i verdens kraftigste malstrøm

    Saltstraumen byr på noen av de heftigste dykkeopplevelsene som finnes – ikke bare i Norge, men i hele verden. Det er ganske enkelt noe eget med verdens sterkeste malstrøm.

ANNONSE:

ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Bli med Nemo på tirsdagsdykk

    Nemo Classic Diving i Bergen arrangerer «Diveday» hver eneste tirsdag, og inviterer alle som har lyst til å komme seg i vannet til å bli med.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS