Et tilbakeblikk på teknisk dykking

I dag byr Draugen Froskemannsklubb på et gratis webinar med Ronny Arnesen, som forteller om da han begynte med teknisk dykking på begynnelsen av 80-tallet – på en tid hvor ikke engang begrepet var funnet opp.

Ekspedisjon til Plura i 1993, Ronny Arnesen i midten. Foto: Norsk Teknisk Dykkekrets

WEBINAR



Et tilbakeblikk på teknisk dykking

I dag byr Draugen Froskemannsklubb på et gratis webinar med Ronny Arnesen, som forteller om da han begynte med teknisk dykking på begynnelsen av 80-tallet – på en tid hvor ikke engang begrepet var funnet opp.

  22. april 2020
Ronny Arnesen er en pioner innenfor teknisk dykking og grottedykking, og han har jobbet som både brannmann og redningsdykker. Nå bruker han pensjonisttilværelsen på urban exploration og utforsker hemmelige steder under Oslo.

Ronny er en god formidler som har gitt ut flere bøker og holdt mange foredrag, og nå kan du bli med på en spennende kveld når denne levende legenden deler av sitt uendelige lager av gode historier.

Gratis nettforedrag onsdag 22. april 2020 klokken 18:30

Ronny Arnesen har bygget opp sin kunnskap gjennom flere år med nysgjerrighet og dykk der teori testes i praksis. Planlegging ned til minste detalj har vært viktig, noe som gir gode refleksjoner og høy grad av bevisstgjøring.

Webinaret holdes på Zoom, og Draugen Froskemannsklubb anbefaler derfor at man logger seg på noen minutter i forveien for å være sikker på at det tekniske fungerer. Klikk på linken under og gjør det med én gang!


Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Dykkereise: Passport to Paradise

    Indonesia er verdenskjent for sitt unike marine liv, og for mange står Lembeh Strait, Bunaken nasjonalpark og Bangka Island øverst på listen. Critters@Lembeh og Murex gir deg den ultimate dykkereisen – Passport to Paradise.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Se nå: Gratis webinar om sjømat

    Frivannsliv har lagt ut en reprise av et webinar med mesterkokken Elijah Holland, hvor du kan lære mer om hva du kan høste fra havet og sette på middagsbordet.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS