En ekte klassiker: The Abyss
Til tross for at den begynner å bli gammel er sci-fi-klassikeren The Abyss fortsatt verdt å se. Filmen har spesialeffekter som senere ble brukt i Terminator 2.
En ekte klassiker: The Abyss
Foto: 20th Century Fox
FILMTIPS

En ekte klassiker: The Abyss
Til tross for at den begynner å bli gammel er sci-fi-klassikeren The Abyss fortsatt verdt å se. Filmen har spesialeffekter som senere ble brukt i Terminator 2.
  Av Dykking.no
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
En amerikansk atomubåt forulykker etter en elektrisk svikt, og en gruppe oljeriggarbeidere blir engasjert for å lete etter overlevende fra vraket.

En Navy SEAL-veteran leder redningsaksjonen, og de etablerer en base i en undersjøisk oljerigg full av ubåter og avansert dykkerutstyr.



Video: YouTube


Riggsjefens kone, som har konstruert den undersjøiske oljeriggen som brukes i letearbeidet, ankommer også katastrofeområdet.

I dypet finner letemannskapet døde mennesker, og de observerer en merkelig selvlysende gjenstand som ikke likner noe de har sett tidligere.

Annonse:


En ulykke gjør at de mister kontakten med overflaten, og spenningen stiger når mannskapet får besøk av en intelligent undervannsorganisme.

The Abyss har lenge vært utilgjengelig på strømming, men nå kan man endelig se den flere steder. Har du ikke sett den er dette en film du se!

The Abyss
The Abyss
Med: Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn
Regi: James Cameron
Utgiver: 20th Century Fox (1989)
Sjanger: Spenningsfilm (15+)

For tiden kan filmen strømmes på Apple TV, YouTube, Microsoft Store, SF Anytime, TV2 Play, Viaplay og Blockbuster.

På YouTube, SF Anytime og Blockbuster kan du leie eller kjøpe filmen uten forpliktelser. De andre strømmetjenestene krever abonnement.



Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Dyreliv i havet – et must for dykkere

    Den 7. utgaven av boka «Dyreliv i havet» er en skattkiste for dykkere med interesse for marinbiologi. Den finnes både i trykt utgave og som eBok, og det er bare én ting å gjøre: Løp og kjøp!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Gratis intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS