Beskytter vrak i Lake Ontario
Beskytter vrak i Lake Ontario
Lørdag 22. november 2025
Beskytter vrak i Lake Ontario
Amerikanske myndigheter har opprettet et marint(!) verneområde i den østlige delen av Lake Ontario. Hensikten er blant annet å beskytte skipsvrakene.
 
Lake Ontario National Marine Sanctuary er på over 4.000 km2 og inneholder 41 kjente vrak. Historiske data indikerer imidlertid ytterligere 19 skipsvrak og tre flyvrak, ifølge avisen Adirondack Daily Enterprise.





Myndighetene forventer at verneområdet vil bli populært blant dykkere, som kan besøke en rekke av vrakene bare seks timer fra New York.

Kanskje noe å tenke på neste gang man skal en tur over dammen?

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Er du interessert i dykkemedisin?

    Norsk Baromedisinsk Forening er til for deg som er interessert i dykkemedisin, dykke­fysiologi og andre menneskelige faktorer i tilknytning til dykking.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS