Ikke glem fristen for å delta i Nordisk

Innleveringsfristen til Nordisk Mesterskap i undervannsfoto er på søndag, så hvis du har tenkt å delta må du skynde deg med å finne frem bildene som skal gi deg heder og ære.

Ikke glem fristen for å delta i Nordisk
Dette nydelige bildet av en kutling på en sjøstjerne kom på 3. plass i klassen for fisk fra Østersjøen i 2019. Foto: Steen Nissen (Danmark)

UNDERVANNSFOTO



Ikke glem fristen for å delta i Nordisk

Innleveringsfristen til Nordisk Mesterskap i undervannsfoto er på søndag, så hvis du har tenkt å delta må du skynde deg med å finne frem bildene som skal gi deg heder og ære.

  30. oktober 2020
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Det finske dykkeforbundet Sukeltaja har ansvaret for gjennomføringen av årets utgave av Nordisk Mesterskap i undervannsfoto, og alle som er medlem i en dykkeklubb tilsluttet forbundene i Norge, Sverige, Danmark og Finland kan sende inn bidrag.

Innleveringsfrist: 1. november 2020

Klassene er som vanlig Vidvinkel/Normal med og uten dykker, makro, fisk og tem, som i år er «vertical». Deltakerne kan sende opptil tre bilder i hver av klassene, med unntak av temaklassen.

Med unntak av temaklassen er klassene inndelt i tre underklasser: Østersjøen/nordisk ferskvann, nordisk saltvann og utenomnordiske farvann.

På grunn av underklassene er regelverket litt komplisert, og det er viktig å lese reglene nøye så man unngår å bli diskvalifisert.


Bidragene leveres på e-post til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., og resultatene skal offentliggjøres torsdag 10. desember 2020.

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Dykk Thistlegorm og 11 andre vrak

    Dykkebazaar og Aggressor Fleet byr på en fantastisk liveaboard hvor man får dykke alle de beste vrakene i Rødehavet – og de har gode betingelser for dykkeklubber og grupper.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Gratis webinar om fridykking

    Vil du begynne med fridykking, men har ikke fått tatt kurs? Kanskje du har kjøpt en utstyrs­pakke og vil lære mer? Meld deg på et gratis grunnkurs hos Frivannsliv!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS