Nauticam Quadra-Pod
I stedet for å følge motivet med kameraet, er det ofte bedre å la dyrelivet gjøre jobben når man filmer. Nauticam har en plattform som gjør dette enklere.
Nauticam Quadra-Pod
Foto: Nauticam
UNDERVANNSFOTO

Nauticam Quadra-Pod
I stedet for å følge motivet med kameraet, er det ofte bedre å la dyrelivet gjøre jobben når man filmer. Nauticam har en plattform som gjør dette enklere.
  26. mai 2025
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
En stabil plattform er viktig når man skal filme under vann. Nauticams undervannshus til større kamerasystemer som C200, RED Komodo og RED DSMC2 har dette integrert.

Nauticam Universal Quadra-Pod Plate skal gi tilsvarende støtte for undervannshus til flere dSLR og speilløse kamerasystemer.

Nauticam Quadra-Pod

Quadra-Pod montert på et undervannshus. Foto: Nauticam


I hvert hjørne av platen sitter det en kule, slik at man kan feste armer av forskjellige lengder. Dermed kan man både plassere kameraet vannrett og få løftet det opp fra bunnen.

Den ene siden av platen har et ekstra feste for en kule, slik at man også kan lage en tripod som kan være enklere å håndtere i enkelte situasjoner.



Video: Fotografit


I videoen over forteller Lars Stenholt Kirkegaard fra Fotografit.eu om produktet, og hvordan du installerer Quadra-Pod for å passe dine preferanser.

Platen er kompatibel med Nauticam undervannshus av typene N120 til dSLR og speilløse kameraer, N100 til Sony/Fujifilm og Nikon og N85 til speilløse systemer.






Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Ålesund

    Ålesund Dykkersenter holder PADI Open Water grunnkurs for dem som har lyst til å lære å dykke før sommeren. Bli med og oppdag en fantastisk verden under overflaten i juni!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS