Slik damper du blåskjell
Blåskjell er en velsmakende delikatesse, og passer ekstra godt når man kan sitte ute på terrassen og nyte dem i solskinnet. Her får du noen tips til hvordan du kan tilberede dem.
Slik damper du blåskjell
Foto: Coop Mega (skjermdump)
GOURMET

Slik damper du blåskjell
Blåskjell er en velsmakende delikatesse, og passer ekstra godt når man kan sitte ute på terrassen og nyte dem i solskinnet. Her får du noen tips til hvordan du kan tilberede dem.
  10. august 2024
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Blåskjell vokser på grunt vann langs hele kysten, og dykkere og fridykkere kan enkelt plukke med seg det de trenger til en festmiddag.

Skjellene kan tilberedes på en mange forskjellige måter, og det tar ikke mange minutter. Coop Mega har delt denne videoen på YouTube:





Blåskjell lever av planteplankton, og i sommer­halvåret må man alltid sjekke Mattilsynets blåskjellvarsel. Fra mars til oktober kontrollerer de om det er algegifter i skjellene.

I vinterhalvåret er det lite alger og skjellene er som regel trygge å spise. Er du usikker, eller ikke finner blåskjell der du dykker, kan du stikke innom butikken.



Der får du deilige blåskjell som kommer fra oppdrett, og de er kontrollert for giftstoffer. Kvaliteten er høy, og skjellene er ikke dyre.

Coop Mega har lagt ut mange gode oppskrifter på blåskjell og annen sjømat på sine hjemme­sider – her finner du noen av dem:





ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Norges Dykkeforbund utdanner dykkere etter retningslinjene til CMAS, det internasjonale dykkeforbundet. Utdanningen skjer gjennom dykkeklubbene eller hos autoriserte dykkeskoler. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr også CMAS-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Gratis intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Vil du bli minedykker i Forsvaret?

    Minedykkerkommandoen er spesialtrente dykkere som er utdannet til å uskadeliggjøre eksplosiver. Du kan søke selv om du ikke har avtjent førstegangstjenesten.
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS