Store hunner ligger ikke på latsiden
Illustrasjonsfoto: Erlend Astad Lorentzen, Havforskningsinstituttet (CC BY-SA 4.0)
Store hunner ligger ikke på latsiden
Mandag 10. november 2025
Store hunner ligger ikke på latsiden
Illustrasjonsfoto: Erlend Astad Lorentzen, Havforskningsinstituttet (CC BY-SA 4.0)
– De store hunntorskene ligger ikke på latsiden, og beveger seg langt mer mellom forskjellige gytefelt enn småfrøknene, skriver Havforskningsinstituttet.
 
Det finnes stadig færre store torsk, og forskerne vil finne svar på hvor viktige disse individene er for bestanden.

Ved hjelp av elektronisk merking som sender signaler til akustiske lyttebøyer har forskerne funnet ut at de store individene er mer aktive, og bidrar til å sikre mangfoldet på gytefeltene.

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Få 40% rabatt på grunnkurs!

    Nå er det tilbud på PADI Open Water Diver grunnkurs i dykking hos Nemo i Bergen. Dette er den beste gaven til deg selv eller noen du er glad i!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos OFDS i mai

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i mai!
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS