Ny sjakkel skal hjelpe miljøet
I en tid hvor maritim forurensing utgjør en stadig økende trussel mot havets helse, er det på høy tid å handle. Derfor har Wee Marine utviklet en ny innfesting av fender.
Ny sjakkel skal hjelpe miljøet
Foto: Wee Marine AS
HAVMILJØ

Ny sjakkel skal hjelpe miljøet
I en tid hvor maritim forurensing utgjør en stadig økende trussel mot havets helse, er det på høy tid å handle. Derfor har Wee Marine utviklet en ny innfesting av fender.
  Annonsørinnhold fra Wee Marine AS
– Fanori sikrer deg at dine fendere og dekk ikke faller av og havner i sjøen, forteller daglig leder Åge Wee hos Wee Marine.

Den patenterte festeanordningen minsker slitasjen på kjettinger, og reduserer dermed sjansen for at dekk faller i vannet.

Bildekk

Dekk som løsner og havner på havbunnen er et stort problem langs hele kysten. Foto: Wee Marine AS


Wee Marine har bidratt til å hente opp over 70 tonn med bildekk de siste årene, i samarbeid med Slettaa Dykkerklubb.

Den innovative sjakkelen er utformet for å tåle ekstreme belastninger, og bidrar til å redusere behovet for hyppig utskifting og minimerer avfallet som havner i havet.

Kjettingfeste

Slik går det ofte med gammeldagse fester til fendere. Foto: Wee Marine AS


– Innfestingssjakkelen til lastebildekk er ikke bare en teknologisk nyskapning, men en reell løsning for å bekjempe mikroplastforurensning og utslipp av skadelige stoffer i havet, sier Wee.

– Ved siden av bedre sikkerhet og pålitelighet bidrar den også til å beskytte våre sårbare marine økosystemer, legger han til.

Fanori

Fanori er designet for å tåle ekstreme belastninger. Foto: Wee Marine AS


Åge Wee mener den patenterte innfestings­sjakkelen bidrar til at havner kan ta mer ansvar for handlinger som påvirker miljøet.

– Kontakt oss i dag for å få mer informasjon om hvordan våre innovative løsninger kan bidra til å redusere forurensing i havet. Sammen kan vi gjøre en forskjell – én sjakkel av gangen, avslutter Åge Wee.


Wee Marine AS

Daglig leder: Åge Wee
E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Mobil: 982 15 155
Hjemmeside: www.wee-marine.no
Facebook: @weemarinebrygger
Adresse: Frakkagjerdvegen 127, 5563 Førresfjorden




ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Norges Dykkeforbund utdanner dykkere etter retningslinjene til CMAS, det internasjonale dykkeforbundet. Utdanningen skjer gjennom dykkeklubbene eller hos autoriserte dykkeskoler. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr også CMAS-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Rescue Diver i Halden

    Det kanskje viktigste kurset for dykkere er PADI Rescue Diver, hvor du lærer å forbygge og håndtere situasjoner som kan oppstå. I oktober kan du ta kurset hos Halden Dykkersenter.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Heng 500 dykkesteder på veggen

    Hvem er ikke glade i kart? Awesome Maps lager en rekke morsomme, håndtegnede kart fra hele verden – og i sortimentet har de naturligvis også et kart over verdens beste dykkesteder.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS