Senket fregatt: Nå blir det oppvask
Foto: Forsvaret
Senket fregatt: Nå blir det oppvask
Fredag 5. desember 2025
Senket fregatt: Nå blir det oppvask
Foto: Forsvaret
I forbindelse med en øvelse i september bombet Forsvaret to fregatter. Nå innrømmer Klima- og miljødepartementet at de først i ettertid fikk vite hvor fregattene var senket.
KNM Trondheim og KNM Bergen ble senket i Andfjorden mellom Andøya og Senja. Vrakene ligger på 1.000 og 125 meters dyp – det siste midt i fiskefeltet Svengrunnen.

Fiskerne i området har reagert kraftig. Klima- og miljødepartementet varsler nå full gjennomgang av saken, skriver NRK.

– Det bør blant annet bli vurdert nærmere om senkingen skjedde på et egnet sted, i tråd med føringene Miljødirektoratet gav, sier Kristoffer Hansen, statssekretær i Klima- og miljødepartementet.

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Dykkereise: Passport to Paradise

    Indonesia er verdenskjent for sitt unike marine liv, og for mange står Lembeh Strait, Bunaken nasjonalpark og Bangka Island øverst på listen. Critters@Lembeh og Murex gir deg den ultimate dykkereisen – Passport to Paradise.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Se nå: Gratis webinar om sjømat

    Frivannsliv har lagt ut en reprise av et webinar med mesterkokken Elijah Holland, hvor du kan lære mer om hva du kan høste fra havet og sette på middagsbordet.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS