Frigir navn etter dykkerulykke
Politiet har i samråd med de pårørende frigitt navnet på den 45 år gamle mannen som mistet livet i en dykkerulykke i Saltrød nord for Arendal forrige uke.
Frigir navn etter dykkerulykke
Illustrasjonsfoto: Christian Skauge
DYKKERULYKKE

Frigir navn etter dykkerulykke
Politiet har i samråd med de pårørende frigitt navnet på den 45 år gamle mannen som mistet livet i en dykkerulykke i Saltrød nord for Arendal forrige uke.
  23. januar 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Det var den 45 år gamle Frank Andreassen fra Arendal som mistet livet i Saltrød. Dette melder Agderposten (krever innlogging).

Ulykken skjedde i 14-tiden tisdag 17. januar. Nødetatene var raskt på stedet og gav livrenddende førstehjelp, men livet stod ikke til å redde.

Mann døde i dykkerulykke


Mannen ble kjørt til sykehus i Arendal der han kort tid senere ble erklært død. Politiet setter ulykken i sammenheng med hevingen av en sunket fritidsbåt.

– Vi vurderer å sende ned dykkere, sier politi­jurist Vanja Bruvoll til Agderposten. Det er foreløpig ikke undersøkt om det faktisk ligger et vrak på bunnen.

Annonse:


Den forulykkede var etter det Dykking erfarer alene i vannet da hendelsen inntraff. En venn eller bekjent som befant seg på land land varslet nødetatene.

– Vi fortsetter etterforskningen av hendelsesforløpet og utstyret som ble brukt. Den tragiske hendelsen etterforskes som en ulykke, sier etterforskningsleder Helge Torsvik.



ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Rescue Diver i Halden

    Det kanskje viktigste kurset for dykkere er PADI Rescue Diver, hvor du lærer å forbygge og håndtere situasjoner som kan oppstå. I oktober kan du ta kurset hos Halden Dykkersenter.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Heng 500 dykkesteder på veggen

    Hvem er ikke glade i kart? Awesome Maps lager en rekke morsomme, håndtegnede kart fra hele verden – og i sortimentet har de naturligvis også et kart over verdens beste dykkesteder.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS