Dykkerulykke i Masfjorden
En dykker ble mandag kveld fløyet til Haukeland sykehus etter at vedkommende fikk hjertestans. Ulykken skjedde i Masfjorden i Vestland fylke.
Dykkerulykke i Masfjorden
Kart: Google Maps
DYKKERULYKKE

Dykkerulykke i Masfjorden
En dykker ble mandag kveld fløyet til Haukeland sykehus etter at vedkommende fikk hjertestans. Ulykken skjedde i Masfjorden i Vestland fylke.
  1. juli 2025
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Nødetatene er på vei til stedet etter melding om en dykker som hadde problemer. Siste status er at dykkeren er på land og det pågår livreddende førstehjelp, opplyste politiet i går klokken 18:27.

De fikk melding om ulykken klokken 18:18, og både politi, brannvesen og luftambulanse ble sendt til Masfjorden og ankom etter kort tid.

LES OGSÅ
Det viktigste du har på telefonen


– Det er to personer som har dykket, så har den ene kommet opp til overflaten og gitt uttrykk for at det var noen problemer, sa politiets operasjonsleder Steinar Hausvik til Bergens Tidende.

Det er uklart hva som skjedde, men dykkeren skal ha vært i overflaten og deretter forsvunnet under vann. Vedkommende skal ha fått hjertestans.

Flightradar24

Foto: Flightradar24


På land stod tilfeldigvis en brannmann som ikke var på jobb. Sammen med den andre dykkeren fikk de pasienten på land og startet livreddende førstehjelp.

NRK meldte at helsepersonell hadde fått startet hjertet til dykkeren igjen rundt klokken 19:19. Vedkommende ble fløyet til Haukeland sykehus så snart tilstanden var stabil.

Annonse:


Det er ikke kjent hvordan det gikk med fridykkeren, eller hva som forårsaket ulykken. Det har ikke kommet meldinger i media om dødsfall.

Vi har heller ingen opplysninger om nøyaktig hvor ulykken skjedde, annet enn ruten til luftambulansen hentet fra Flightradar24.

Tidslinje:


  • 18:18
    Politiet mottok melding om ulykken
  • 18:27
    Nødetatene er på vei til stedet. Dykkeren er på land og det pågår livreddende førstehjelp
  • 18:40
    Brannvesenet er på stedet
  • 18:53
    Luftambulansen er på stedet
  • 19:18
    Politiet er på stedet
  • 19:31
    Pasienten blir fløyet til Haukeland sykehus
  • 20:09
    Nødetatene er ferdige på stedet


Rettelse: I en tidligere versjon av saken stod det at mannen fikk problemer under fridykking. Dette stemmer ikke, det var ifølge bt.no vanlig sportsdykking.



Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta dykkelappen hos OFDS

    Dykking er både gøy og spennende, og ingenting er bedre enn å ha et dykkesertifikat i baklommen når du skal på ferie. Meld deg på kurs i dag!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS