– Mer ulike enn vi trodde
Tirsdag 28. januar 2025
Forskere har funnet stor geografisk variasjon i arvematerialet til blåskjell i Skagerrak. Det betyr at de ikke sprer seg så mye som tidligere antatt.
 
– Blåskjellene er mer ulike enn vi trodde, skriver Forskning.no, og viser til forskning utført av Universitetet i Agder og Havforskningsinstituttet.
 
Det har blitt stadig færre blåskjell de siste par tiårene, og uten at man vet helt hvorfor. Forskerne håper de nye funnene kan være en del av puslespillet.
 

Blåskjell
 
Foto: Sharon Molleus (CC BY-SA 2.0)
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurset hos Nemo

    Vil du bli tryggere i vannet og lære mer om forskjellige typer dykking? Da er PADI Advanced Open Water kurset for deg – ta det hos Nemo i Bergen!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Snart holder Frivannsliv et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS