Temakveld om tareskogen
Er du blant dem som lurer på hvordan det står til med tareskogen i nord? Da er onsdagens temakveld på UiT Norges arktiske universitet i Tromsø midt i blinken for deg.
Temakveld om tareskogen
Foto: Christian Skauge
TEMAKVELD

Temakveld om tareskogen
Er du blant dem som lurer på hvordan det står til med tareskogen i nord? Da er onsdagens temakveld på UiT Norges arktiske universitet i Tromsø midt i blinken for deg.
  25. april 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Velkommen til temakveld om forskningsprosjekter og dugnadsarbeid knyttet til tareskog og kråkeboller her i Tromsø, skriver Universitetet på Facebook.

Onsdag kveld kommer forskere fra NIVA og NoFima for å fortelle om sitt samarbeid med Tarevokterne. Dette er et samarbeid knyttet til Studentens Undervannsklubb i Tromsø, og frivillige marinbiologer.

Onsdag 27. april kl 18:00


Temakvelden holdes i Biologibygget på Uit klokken 18:00. For dem som ikke har peiling på økologi blir det en kort introduksjon av Lei en Biolog.

– Vi oppfordrer alle som har lyst til å bli med på en spennende og lærerik kveld for både dykkere, biologer og andre nysgjerrige haventusiaster, heter det i invitasjonen.

Kan vi ha både kråkeboller og tareskog?


Tarevokterne er dykkere som har som målsetting å gjenopprette tareskoger ved å fjerne kråkeboller under god vitenskapelig overvåking.

– Som dykkere har vi en unik ferdighet som gjør oss i stand til å hjelpe planeten på en måte som er mye mer effektiv enn det vi noengang kunne gjøre på land, skriver de på Tarevoktere.org.

Slik finner du veien





Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk Thistlegorm og 11 andre vrak

    Dykkebazaar og Aggressor Fleet byr på en fantastisk liveaboard hvor man får dykke alle de beste vrakene i Rødehavet – og de har gode betingelser for dykkeklubber og grupper.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS