Fantastisk vrakfunn i Canada
Torsdag 12. oktober 2023
Et skip som sank i Lake Huron for 128 år siden har blitt funnet utenfor Bruce Peninsula i Ontario. Vraket av D/S Africa er nærmest intakt.
 
Vraket ble oppdaget av Yvonne Drebert og Zach Melnick fra Inspired Planet Productions da de filmet en dokumentar om invaderende ferskvannsmuslinger i De Store Sjøene.
 
– Africa var på vei til Owen Sound med en lekter på slep da de ble overrasket av en snøstorm. Skipet gikk ned 4. oktober 1895 med 11 mann, skriver cbc.ca.
 

D/S Africa
 
D/S Africa. Foto: Inspired Planet Productions
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta lappen hos OFDS - kurs i hele juni

    Dykking er både gøy og spennende, og ingenting er bedre enn å ha et dykkesertifikat i baklommen når du skal på ferie. Oslofjorden Dykkersenter holder kurs hver uke i juni – meld deg på i dag!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Ålesund i juni

    Ålesund Dykkersenter holder PADI Open Water grunnkurs for dem som har lyst til å lære å dykke før sommeren. Bli med og oppdag en fantastisk verden under overflaten i juni!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS